Kategori: Faydalı Bilgi ve Öneriler

Hastalıklardan korunmak ve önlem almak için yapmanız gereken bir çok basit adım bulunmaktadır. Uzmanlarımız sizler için hayati önerilerde bulunuyor.

Makat Hastalıkları İçin Hangi Doktora Gidilir?

Makat hastalıkları için hangi doktora gidilir

İnsan vücudunda en fazla hastalık anal bölgede görülmektedir. Makatta ağrı, kanama, yanma, akıntı ve şişlik gibi şikayetlerle ortaya çıkan hastalıkların teşhis ve tedavisinde çok dikkatli davranmalısınız. Çünkü bu alanda uzmanlaşmış bir hekime muayene olmak gerekir. Peki hangi bölüm yada doktora gitmek gerekir? Detaylar için tıklayınız.

Op. Dr. Seher Şirin’e (Soru Sor)

Op. Dr. Seher Şirin

İnsanların utandığı hastalıklardan biri hiç şüphesiz anüs bölgesinde görülen hastalıklardır. Genelde yıllarca doktora gitmeyerek tedavisi sürekli ertelenmektedir. Özellikle hanımlar kadın genel cerrahi uzmanı olan hastaneleri tercih etmektedir. Op. Dr. Seher Şirin bu sayfada sorularınıza yanıt veriyor. İstanbul’da yaşayanlar ya da gelme imkanı olanlar için ayrıca ücretsiz muayene imkanı sunmaktadır.

Muayene ve Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Tedavi ücretleri bilgisi

Tüm hastalıklarda ameliyat ve ameliyatsız olmak üzere bir çok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunların her biri ücretlerde farklılıklara neden olmaktadır. Bu nedenle uygulanacak tedavi ve ücretini mutlaka baştan öğrenmelisiniz. Hazırladığımız sayfada bu detayları görebilirsiniz.

Proktoloji Doktorları

Makat hastalıkları uzmanları

Genel Cerrahi onlarca hastalığın teşhis ve tedavisini yapmaktadır. Özellikle ameliyat gerektiren tedavilerde ön plana çıkmaktadır. Kendi içerisinde alt dallar oluşmuş olup, onlardan biride Proktolojidir. Rektum, anüs ve makat bölgesinde görülen hastalıkların teşhis ve tedavisinde daha deneyimlidir. Bu yazımızda sizler için proktoloji doktorları ve proktoloji bölümü olan hastane ve klinikleri araştırdık, sonuçlar ve bilgilendirme için tıklayınız.

Kaşıntı Kremi (Pruzon Pomad)

Tedavi Fiyatları

Kaşıntı problemlerinin giderilmesinde özellikle kortizon içeren kremler kullanılmaktadır. Kortizon 4-5 günden fazla kullanımlarda ciddi yan etkileri olan bir maddedir. Pruzon krem ise içeriğindeki meyan kökü özütü ile bitkisel kortizon içermektedir. Tüm kaşıntı problemlerinde güvenle kullanabilirsiniz.

Kabızlık Nasıl Giderilir?

Ülkemizde insanların %30 gibi büyük bir bölümü Kabızlık yani Konstipasyon problemi ile karşı karşıya kalmaktadır. Kabızlık nedenleri arasında basit bir beslenme düzensizliği yanı sıra bağırsak kanseri gibi ciddi nedenler yer almaktadır. Kesinlikle ciddiye alınması gereken bir sorun olup, Op. Dr. Seher Şirin sizin için güzel bir yazı hazırladı.

Makat Ağrısı Nasıl Geçer?

Anüs Ağrısı

Anüs bölgesinde görülen ağrıların büyük bir bölümü hastalık belirtisi ve şikayeti olabilmektedir. Bu kapsamda en sık görülen hastalık Anal Hematom (Makatta Pıhtı Toplanması) olup, aynı şekilde basur memesinin boğulması (Tromboze Hemoroid) ve apse, iltihap gibi durumlar makatta ağrıya neden olmaktadır.