Op. Dr. Atilla KAYA

En hassas yer olarak nitelenen anal bölgede görülen hastalıklar diğerlerinden daha fazla ciddiye alınmalı ve tedavisinde sadece bilgi değil, el tecrübesi gerekir. Sizde böylesi problemlerden birini yaşıyorsanız mutlaka tecrübeli bir genel cerrahi uzmanı bulmalısınız. Sadece genel cerrahi ihtisası yeterli olmayıp, aynı zamanda Proctoloji yani makat hastalıklarında ihtisas yapmış olmasına önem veriniz. Size bu konuma uyan hekimlerden birini Op. Dr. Atilla KAYA’yı tanıtmak istiyorum. Kendisine ulaşmak için 0212 572 72 65 numaralı telefonu hafta içi ve Cumartesi günleri mesai saatleri içerisinde arayabilirsiniz.

Op. Dr. Atilla KAYA Kimdir?
1961 Yılında Adana’nın Ceyhan ilçesinde doğmuş olup, ilk ve orta öğrenimi Adana ve Malatya’da geçmiştir. 1980 Yılında başladığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesin’den doktor olmuştur. 1986 Yılında ilk görev yeri olarak Mardin Nusaybin olup, çeşitli kamu hastanelerinde görev yapmıştır.

IDEA Bakırköy Kliniğinde Görev Yapıyor
Uzun yıllar Adana’da hizmet veren Op. Dr. Atilla KAYA 2004 yılı sonrası İstanbul’a yerleşmiş olup kurucusu olduğu IDEA Klinikt Op. Dr. Seher Şirin ile birlikte genel cerrahi alanında hasta kabulüne devam etmektedir.  SGK mensubu hastaların muayenesinden ücret alınmamaktadır. 2014 Yılı sonrası klinik sayısı 6’ya yükselmiş olup, İstanbul’da (Kadıköy ve Şişli) yanı sıra Ankara ve İzmir ve Bursa klinikleri bulunmaktadır. Tüm şubelerinde randevulu hasta kabul edilmesi nedeniyle mutlaka randevu almalısınız. Op. Dr. Atilla KAYA’ya randevu oluşturmak için 0212 572 72 65 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Makat Hastaları Teşhis ve Tedavisini Gerçekleştiriyor
Bu güne kadar 10 bin ve üzeri makat hastalığı tedavisi gerçekleştirmiş olup, oldukça deneyimli bir hekimdir. İstanbul’da yaşayan yada gelme imkanı olanlar için teşhis ve tedavisini yaptığı makat hastalıklarını tanıyalım.

Kıl Dönmesi
Özellikle 15-35 yaş arası erkeklerde sık görülen kıl dönmesi (Pilonidal Sinus) hastalığının tedavisi yalnızca ameliyat ile yapılmaktadır. Yaklaşık 15 farklı yöntem geliştirilmiş olup, bir çoğu maalesef görüntüsü insanı korkutmaya yetmektedir. Fakat 2010 yılında Op. Dr. Atilla KAYA tarafından geliştirilmiş olan Mikro Sinusektomi kıl dönmesi ameliyatları arasında devrim niteliğindedir. Sadece 2×2 alanda yapılan kesi ile cilt altında biriken kıllar kapsülü ile birlikte çıkarılmakta ve hasta 10 dakika sonra taburcu edilmektedir. Mikro Sinüsektomi ile ilgili ayrıca sitemizde bilgilendirme yapılmıştır.

Hemoroid (Basur)
Kabız insanlarda sık görülen basur hastalığı içinde ikisi ameliyatsız tedavi olmak üzere 3 farklı tedavi yöntemi uygulamaktadır. 1. ve 2. Derece basur hastalarında Lazer ile tedavi edilirken 3. derece iç hemoroid hastaları ise kısa adı RBL olan Rubber Band Ligation yada halk arasındaki tabiri ile lastikle boğma yöntemi uygulamaktadır. En son evre 4. derece basur hastalarında ise Dünyanın en gelişmiş tedavi yöntemi THD uygulanmaktadır.

Makat Çatlağı (Anal Fissur)
Yine kabızlık problemi ve tam tersi ishal ile görülen sorunlardan biride Anal Fissür olup, halk arasında doğru bir tabir olan makat çatlağı kullanılmaktadır. Evet tabir oldukça doğru olup, makat iç kısmında küçük bir çizik ilk 10 gün içinde tedavi edilmemesi halinde kronik hale gelmektedir. Anal Fissur tedavisi içinde yine ameliyata gerek kalmayacak bir yöntemi Botox uygulamasını geliştirmiştir. Sadece 1 dakika içinde yapılan botoks ile anal fissur tedavisi kesinlikle ilk tercihiniz olmalıdır.

Kondilom (Makat Siğili)
Bulaşıcı bir hastalık olan makat siğili bir çok nedenle insana bulaşabilir. Ellerimizde görmeye alışkın olduğumuz siğilin makatta görülen hali olup, ciddi anlamda makat kaşıntısına neden olmaktadır. Tedavisi ameliyatsız yöntemlerle yapılmakta genelde Elektrokoter cihazı kullanılmaktadır. Cilt yüzeyine kadar buharlaştırılen kondilom hiç kalmamasına dikkat edilmelidir. Hasta 1 ay sonra kontrole çağrılıp, yeniden oluşanlar tekrar yakılması gerekir. 6 Aylık kontrol esnasında tekrarlama olmaması halinde hasta Hiv mikrobundan kurtulmuş sayılır.

Estetik Uygulamalar
Verdiği hizmetler sadece makat hastalıklarından ibaret olmayıp, aynı zamanda güzellik amaçlı bir çok hizmeti bulunmaktadır. Onlardan birisi ben aldırma olup, kanserleşme riski bulunan benlerden kurtulursunuz.

Ben Tedavisi
İnsanları estetik yönden rahatsız eden benler ilerleyen zamanlarda kanserleşme riski bulunmaktadır. Bir çok insan ben haritası ile benlerin büyüme, çoğalma vs gibi durumlarını kontrol altına almaktadır. Sürekli masraf ve endişe dolu bir süreç olup, bu şekilde yaşamak yerine sadece 10 dakika gibi kısa sürede ben aldırma yapmanız en doğalıdır. Lazer, Radyo Frekans ve Elektrokoter gibi cihazlarla yapılır. Lazer ile hiç bir iz kalmazken, diğerleri ise farkedilmesi oldukça zor bir iz bırakabilir. Ben aldırma ameliyatı kesinlikle önerilmez.

Kaş Ekimi
2005 Yılında başladığı Saç Ekimi uygulamasına geçtiğimiz yıl işlerinin yoğunluğu nedeniyle son vermiş olup, halen Kaş Ekimi, Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi gibi uygulamalara devam etmektedir. Kaş dökülmesi, kaza, yanık, yada kaş kalınlaştırma işlemleri için enseden alınan kıl kökleri FUE yöntemi ile nakil edilmektedir. Yaklaşık 1-2 saat içinde sizi tanımayan insanlar kaş ekimi yaptırdığınızı kesinlikle anlayamaz.

Genel Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Atilla KAYA Soru Cevap
Aşağıda yer alan soru ve yorum formundan kendisine sorularınızı iletebilirsiniz. En kısa sürede sorunuza burada bizzat kendisi yanıt vermektedir.

Doktor Hakkında Bilgiler
Photo ofOp. Dr. Atilla KAYA
İsim
Op. Dr. Atilla KAYA
İnternet Sitesi
Uzmanlık Alanı
Genel Cerrahi Uzmanı
Şirket
Klinik
Adres
Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No: 24,
Bakirkoy, İstanbul, 34140
Updated: 16 Kasım 2018 — 11:21

109 Comments

Add a Comment
  1. Merhaba hocam Botoxu yapınca hemen etki ediyor mu ağrılarım çoğaldı ne yapmam gerekir

    1. Botoksun etkisi 5-15 gün arasında başlıyor. Nadiren ertesi gün ağrısı azalan hasta var. !5 günde botoks etkiledikten sonra fissür yavaş yavaş aiyileşiyor,ağrı tedricen azalıyor.

  2. Merhabalar iyi calismalar. Antibiyotik alimi ile ishal olmustum ardindan makat bolgesinde kasindi yanma ile doktora muracatim sonunda makat catlagi tanisi koydu ve pomad ce eczanede bepanten ile bir ilacin karisimi krem verdi sicak su uygulamasi vs gecti 3 ay sonunda probiyotik alimi sonrasi kabizlik yasadim ve sanirim nuks etti asiri bir kasinti var tuvalete cikarken hafif yanma ardindan yanma 15 dk suruyor. İsim geregi sofirluk yapiyorum devamli oturuyorum bu ilac ile gecermi yasallda botox mu onerirsiniz size gelmek istiyorum

    1. Anal fissür ilk oluştuğunda iyi bir tedaviyle ve kabızlık- ishalin düzeltilmesiyle tedavi edilebilir. Ameliyat ya da botoks gibi müdahale gerektirmez. Bir süre tedavi edilmezse yani fissür kronikleşirse,etrafındaki makat kasında kasılma meydana gelir. bu aşamadan sonra ilaç tedavisi işe yaramaz, bahsettiğim müdahaleler gerekir. Dilerseniz muayeneye gelebilirsiniz. Muayene sonrasında ne gerekeceğine karar verilir. Botoks gerekiyorsa aynı anda yapılabilir. botoks enjeksiyonu çok kısa sürelidir ve işlem sonrasında işe dönülebilir.

  3. Merhaba daha once kil dönmesi ameliyati oldum 5 kere tekrardan akintilar olmaya başladı ne yapmaliyim mikrosinusektomi benim icin gecerli olurmu tesekkurler

    1. 5 kez tekrarladıysa bir yerde hata vardır. temizlik ve bakım iyi değildir,kiloluysanız kalça çukuru derindir. Bunları önemsemezseniz hangi teknik olursa olsun tekrarlayabilir. Mikrosinüsektomi ameliyatı en az tekrarlayan ameliyat olsa da bakım iyi değilse yine tekrarlayabilir. Yara iyileşir iyileşmez akıntı başlıyorsa, hemen akıntı başladığında süre uzamadan, bu nüks olarak değerlendirilmeyip iyi bir pansumanla yara kapatılabilir,ameliyata gerek kalmayabilir. Şu andaki durumunuzda da mikrosinüsektomi yapılabilmesi için görmek ve muayene etmek gerekir. Çoğunlukla nükste de uygun olabiliyor.0542 6210888 numaralı telefona fotoğrafı WhatsApp tan atarsanız yaklaşık bir fikir verebiliriz. Ameliyat sonrası bakım için www. sehersirin. com da kıl dönmesi ameliyatı sonrasında yapılması gerekenler konusundan bakımla ilgili geniş bilgi alabilirsiniz.

  4. Evet yapılabilir. Boyalı alanlara yapılırsa rahatlıkla kapanır. Uygun yöntemlerle,uygun açılarla ekilirse, doğala en yakın görüntü elde edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

© 2017