Hemoroid (Basur) Hastalığı

Kabızlık problemi ve sonrasında ıkınma alışkanlığının neden olduğu Hemoroid anüs iç ve dış kısmında damar genişlemesi şeklinde görülmektedir.

Basur Ağrısı Nasıl Geçer?

Hemoroid Ağrısı

Daha önceki konularda belirtildiği gibi Basur hastalığı en az ağrının görüldüğü hastalıktır. Daha çok 3. ve 4. evrelerde hemoroid memesinin anüs kasları tarafından sıkıştırılarak boğulması (Tromboze Hemoroid) olması ile ortaya çıkmaktadır. Bir haftası çok şiddetli olmak üzere 3-4 hafta sürebilmektedir. Evinizde alacağınız basit önlemleri görmek için tıklayınız.

Read More »

Basur Tedavisi / Ameliyatı

Hemoroid Ameliyatı

Hemoroid tedavisi insanların zihninde genelde ameliyat ile yapıldığı sanılmaktadır. Bu durum ister istemez korku ve endişeye neden olmaktadır. Oysaki 3. derecede dahil olmak üzere ilaç, Lazer ve Lastikle Boğma gibi yöntemlerle ameliyatsız olarak yapılmaktadır. Hemoroid tedavisi hakkında hazırladığımız sayfayı inceleyin / videoyu izleyin.

Read More »

Hemoroid Nasıl Geçer?

Hemoroid Çözümü

Doktorların en çok üzerinde durduğu erken teşhis basur hastalarında büyük önem arz etmektedir. Çünkü 1. derece olarak teşhis konması halinde ilaçla tedavi denenir. %50 başarı sağlayan bu uygulama etkili olmaması ve ileri evre olması halinde ameliyatsız tedaviler ve ameliyat gerekmektedir. Tabii ki bunlara doktorun karar vereceğini unutmayın.

Read More »

Basur Belirtileri

Makatta Kanama ve Ağrı

Toplumda sık görülen hastalıklardan biri olan hemoroid belirtileri arasında sanıldığı gibi ağrıdan çok kanama görülmektedir. Toplardamarların genişlemesi ve anüs iç kısmına sarkması ile birlikte tahriş ve kanama meydana gelmektedir. 3. ve 4. Derece olması halinde ise Tromboze hemoroid olarak ağrı şikayeti görülmektedir.

Read More »